A végén már nem sikerült felállni

Az esetleges továbbjutás szempontjából nagyon fontos összecsapás várt a Szolnokra a Keravnos ellen, hiszen a győztes nagy lépést tehetett a csoport első két helyének megszerzése felé.

Nikolov szerezte a találkozó első pontjait, ám a ciprusiak nem ijedtek meg, az egykori körmendi Moore remek játékával hamar átvették a vezetést, majd a korábbi Olaj-játékos Frazier is bemutatkozott egy szép kosárral. A szoros állás mellett az is gondot okozott, hogy Gay nagyon gyorsan összeszedett két személyi hibát. Szerencsére Báder remekül mozgott üresbe, háromszor faultolták le alig négy perc után európai kupameccsen szokatlanul sok pont született, 12-11-re vezetett a Szolnok. Báder a másik oldalon is villogott, lepattanók mellett két szép sapkát is bemutatott, Nikolov két közeli kosarával próbált felnőni mellé. A hetedik perc végén meghűlt a vér a hazaiak ereiben, Trotter egy blokkolási kísérlet során esett nagyon csúnyán szerencsére nem történt sérülés, de a jelenet kicsit megfogta az Olajt. Gay a legjobbkor zúzott be egy triplát, amivel lehűtötte kissé a belelendülő Keravnost, majd Báder már a negyedik faultját harcolta ki. A negyed végén a csereként beálló Fodor etette meg a védőket és dobott könnyű ziccert, de a slusszpoén Frazieré és Moore-é volt: mindketten triplát dobtak, utóbbi a dudaszó pillanatában egy palánkos hármassal zárta le a negyedet (24-27).

Bár Fodor kezdte egy duplával a pontgyártást, a Szolnok védekezése továbbra sem klappolt: