U20: utolsóként zárt a magyar csapat

Lássuk hogyan alakult a mérkőzés negyedről negyedre.

Jól kezdtük a mérkőzést, Bödör tempójával már 7-2 volt ide, de egy gyors triplával tapadtak a luxemburgiak és nem is eresztettek el minket, sőt a negyed derekán a vezetést is átvették Eric Steffen büntetőivel (10-9). 5-0-s szakasszal válaszoltunk, de a mezőnyből amúgy pocsékul célzó ellenfelünk (4/18 – 22.2 berámolt még két hárompontost az első etap vége előtt, amivel két pontos vezetéshez jutottak (16-14).

Felváltva estek a kosarak, de sajnos nekünk kellett az eredmény után futnunk, majd Bödör büntetőjével a játékrész közepén újra magunkhoz ragadtuk a vezetést (22-23). Az ismét triplákkal operáló Sömenek húzta ekkor a csapat szekerét, de leszakítanunk nem sikerült a luxemburgiakat, a hárompontosokat ekkor több mint 70 %-al értékesítő ellenfelünk visszavette a vezetést és a félidőhöz közeledve egyre csak növelte előnyét (44-39). Polyák szépített még büntetőkből, az előny viszont továbbra is az eddig nyeretlen Luxemburgnál volt (44-41).