U20: Egy hajszálon múlt a továbbjutás

Lássunk hogyan alakult a mérkőzés!

Az északiak NCAA-s sztárjuk, Alex Muprhy alley-oopjával mutatkoztak be a feldobás után, míg a mieink mintha az öltözőben ragadtak volna, képtelenek voltak a gyűrűbe találni, így az ellenfél legponterősebb játékosának, Kopionak a triplájával már 0-7-t mutatott az eredményjelző tábla. A három perces gólcsendet Völgyi mester törte meg egy időkéréssel, ami után Polyák egy betörés után meg is szerezte a csapat első pontjait, üröm az örömben, hogy a nyírségi játékos kisebb sérülést szenvedett az eset után, ami miatt egyből le is kellett cserélni. Életjelet adtunk magunkról, sőt, Csapai hárompontosával még közelebb zárkóztunk (5-8), csak a túloldalon ugyanilyen szorgalommal gyűjtögettük a személyi hibákat is, szerencsénkre Muprhy csak minden másodikat tudta értékesíteni, így Gruda duplájával újra faragtunk a hátrányunkon (7-9). A negyed végén azonban hibát hibára kezdtünk el halmozni, eladott labdáinkat (hatnál jártunk ekkor, míg az ellenfél nullánál)