U16: meghezítették az oroszok dolgát

A magyar csapat centerét, Dobos Ágit eddig méltán említettük többször is, ezúttal nem kis csaták vártak a kecskeméti középjátékosra, hiszen az ellenfélben két még nála is magasabb játékos szerepelt, Kuzmina például 198 cm, de a hármas poszton játszó Bratcsikova is csupán egy centivel kisebb Dobosnál…

Jól védekezve kezdett a magyar csapat, két percig mezőnykosarat sem kaptak. Dobos Ági pedig megmutatta, hogy képzettségben azért veri az orosz óriásokat, így hét pontjával vezettünk 7-5-re. Fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a negyed végén Bratcsikova hat pontjával átvették a vezetést a vendégek, de Horváth Betti bravúros negyed végi hármasával sikerült kiegyenlíteni (16-16).

A második negyed is szoros eredményt hozott: az orosz együttesben Bratcsikovával nem bírtunk, a bedobó csapata legutóbbi 13 pontjáért volt „felelős”. Szerencsére a mieinknél Dobos is tíz pont fölé jutott – ugyanakkor ez a játékrész inkább szólt a hibákról, mintsem a szép kosarakról. Sajnos az utolsó percekben