U16: kiütéses győzelem a nyitányon

Talán a korai időpont lehetett az oka, de kicsit álmosan kezdtek a fiúk: Golomán büntetőjével vezettünk ugyan, de a norvégok 8-3-ra, majd 12-5-re is „megléptek”. Szerencsére időben kapcsolt a csapat és a negyed derekán Hódi kosarával előbb már egyenlítettünk, majd Kovács Bence büntetői egy 16-1-es magyar rohamot zártak le a 9. percben! A 21-13-ra fordított és némileg megnyugtató előnyre is tett szert egy játékrész után a csapat.

A második negyed a nem sokkal korábban beállt Pungor Szabolcs triplájával indult, majd a 12. percben Kovács Máté is berámolt egy távolit, 12 pontosra növelve a magyar előnyt – érkezett is a menetrendszerű norvég időkérés. A különbségen azonban ezt követően sem sikerült szűkíteniük, magabiztosan őriztük a 10-12 pontos fórt egészen a nagyszünetig.

A folytatásban aztán óriási rohamot produkáltak a magyar fiúk. Fantasztikusan védekezve öt percig egyáltalán nem kaptak kosarat, de a negyedbeli első norvég mezőnykosárra egészen hat percig kellett várni. Eközben Zrínyi Viktor vezérletével a 33-23-as félidei állásról 49-24-re húztunk