Szenzációs idegenbeli siker

A csoport rangadóján már a kezdetektõl mindkét csapat fõleg a védekezésben jeleskedett, így várható volt, hogy nem hoz kosáresõt a találkozó. A hazaiak nem tudták gyors játékukat produkálni, a vendégek viszont türelmesen szõtték támadásaikat, így a 7. percben már nyolc ponttal vezettek (9-17).
A második negyedben kiegyenlített küzdelem folyt, s bár egy-két figyelmetlenségnek köszönhetõen a soproniak átvették a vezetést (16.p.: 24-22), a továbbiakban mégiscsak Bauszék akarata érvényesült, s ez által hétpontos vendégvezetéssel vonultak pihenõre a csapatok (31-38).
Fordulás után az addiginál is sokkal jobban védekezett a Kovács-legénység, a hazaiak alig-alig tudtak kosarat dobni, míg Hoffmannék látványos akciókkal duzzasztották 19 pontosra az elõnyüket (30.p.: 37-56).
A befejezõ negyedben sem lankadt a vendégek figyelme, s ennek köszönhetõen biztosan tartották tetemes elõnyüket a mérkõzés végéig.
A találkozón a kezdetektõl koncentráltan és taktikusan játszó KKK DKG-EAST ilyen arányban is megérdemelten gyõzte le csoportbeli riválisát, s zsinórban elért hatodik gyõzelmével stabilizálta helyét az élmezõnyben.