Sima sikerrel rajtolt az U16-os csapat

Harcosan, de ami ennél fontosabb eredményesen kezdtek a lányok, a palánkok alatti fölényét Dobos Ági váltotta pontokra, így 5-0-ával kezdődött a találkozó. Sajnos a folytatásban kissé megállt a csapat, így a zárkózó svédeknek a vezetést is sikerült átvenni 8-7-nél – jött is magyar időkérés. Felváltva estek a kosarak, aztán Horváth Betti triplájával 16-14-re vezettünk. A svéd együttesben Tivenius semlegesítése tűnt megoldhatatlannak, az erőcsatár a 9. percben már 12 egységnél járt (20-18). A rendkívül szoros negyed aztán mégis jól zárult a szempontunkból: a többieket jól mozgató Horváth újabb hármast süllyesztett el, így végül 27-20-as előnnyel mehettünk rövid pihenőre.

Ragyogóan kezdődött a második játékrész: rövid idő alatt sikerült kétszámjegyűre növelni a vezetést (32-22). A negyed derekán nem véletlenül érkezett a svédek időkérése, ám ez sem tudta megakadályozni a mieink rohanását. Horváth harmadik kísérletéből a harmadik hármasát is bedobta, és ugyan a svédeknél Tivenius továbbra is ponterősen játszott, az