A ráadás a Szolnoké volt

A két együttes vasárnapi első összecsapásán egy negyedig tudta csak igazán megnehezíteni az Olaj dolgát a KKSE. A második play-off meccs előtt a hazaiaknak Bencze Zoltán bokasérülése okozott fejtörést.

A center azonban tudta vállalni a játék, Sztojan Ivkovics így a kezdőcsapatba is jelölte. Trotter hármasával indult a mérkőzés, majd az irányító Horváthnak löbbölte fel szépen a labdát. Az Olaj igen korán magához ragadta a kezdeményezést: a 6. percben Horváth Ákos triplájával 17-9-re vezettek – Sztojan Ivkovics ezúttal időkéréssel próbálta felrázni játékosait. Perine hármasa fújt riadót a hazaiaknak, és bár Trepák kétszer is eredményes volt a negyed zárszava Benczéé volt egy utolsó másodperces kosárral (18-24).

A nagyszünetet követően Djeraszimovics gondolta úgy, hogy ideje hozzászólnia érdemben is a meccshez: hat pontjával indult a