Otthon vesztettek Lóránték

Az ACB-ben a rendkívül előkelő, 4. helyen álló Lagun Aro együttesére annak ellenére nehéz mérkőzés várt a bajnokság 28. fordulójában, hogy a Murcia a tabellán mindössze a 16. helyen tanyázott, és eddig csupán egyetlen idegenbeli sikert tudtak felmutatni.

A második etap eleje azonban ismét a Murcia kedve szerint alakult. A 13. percben Douby büntetőivel újfent visszaállt a 11 pontos különbség a csapatok között (18-29). Sokáig, egészen pontosan a 17. percig kellett várni az ACB pontkirályának, Pankonak az első pontjaira: 37-34-es állásnál már látótávolságon belülre is kerültek, így a nagyszünetre kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés.

A második félidő Udoka duplájával indult, de 41-34-es Murcia előny után fordult a találkozó. A hazaiak egy 9-0-s rohamot produkáltak, így Vidal kosara után már náluk volt az előny. Felváltva estek ekkor a kosarak: a hazaiaknál főleg Baron volt elemében.