Nyeretlen maradt a ZTE

A feldobás után az első támadás jogát a hazaiak szerezték meg, és sikeresen is fejezték be, majd egy triplát süllyesztettek el a vendégek hálójában. A Párducok első kosarát a fiatal Lepsényi szerezte, aki a szezon folyamán már másodszor léphetett kezdőként pályára. Kovács Péter labdaszerzését a játékvezetők szabálytalannak találták, ezért a támadást a ZTE folytathatta. A hárompontos ugyan kimaradt, de a támadólepattantó megszerezése egy újabb esélyt adott a hazaiaknak, de ezzel sem tudtak élni. Csirics hármasával 7-5-ös állást mutatott az eredményjelző 2,5 percnyi játék után. A pécsi 8-as jó játékának köszönhetően egy rövid időre át is vette a vezetést a PVSK, azonban a ZTE gyorsan visszavette. A rövid gólcsend után a Zalaegerszeg edzője időt kért, hogy felrázza játékosait. Mindez úgy nézett ki, sikerrel járt, egy rossz pécsi támadás után a ZTE egy trojkát értékesített, 15-10. A pécsi légiósoknak köszönhetően azonban nem tudtak elhúzni a fekete-fehérektől. Jól játszott hazai csapat, remek védekezésüknek köszönhetően a pécsi támadóidő lejárt, így nem tudtunk újabb pontokat szerezni. Doyne egy 2+1-es akcióval újra kettőre csökkentette a különbséget. Ezután viszont egy hatalmas homállyal hívta fel magára a figyelmet. Az első negyedben a hazaiaknál is a külföldi játékosok vitézkedtek inkább, a 10 perc végén 22-19-es vezetést tudhatott magáénak a zalai együttes.