Negyedik hely U16-osainknak

A mai bronzmeccsen a triplákat kivételesen szórta Svédország, volt két kiemelkedő kosarasa, emellett nagy palánk alatti fölényben volt. A magyar együttesben nem mindenki tudta azt nyújtani, amit korábban, és sajnos a borzasztóan elrontott első negyed után az eredmény után kellett futnunk. Igaz, voltak biztató felzárkózási kísérleteink, ám 7 pontnál közelebb nem tudtunk férkőzni a skandinávokhoz.

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

A svédek vezetése (2-0) után Nagy Levente egyenlített, ám újra a skandinávok találtak be. Eközben két esetben is képzetlenségi hibát vétettünk, de ez belefért, bizonyára izgultak a magyar srácok. Sajnos azonban az ebben az időszakban jobban lepattanózó északiak közül von Uthmann saját negyedik pontjával már 8-2-re ment ellenfelünk. Érkezett ekkor a magyar szív, no meg Ács Balázs, aki centerként kétszer is betalált, mellette pedig Golomán és Mészáros is (Golomán a meccs eleji hibáit javította ezzel), és 10-10-nél utolértük a svédeket. Ekkor a negyed felénél jártunk.

A hullámvasutazás folytatódott sajnos, így Hakansonék megint elszakadtak tőlünk (18-12). Gyorsan végignézve a statisztikát, szinte tökéletesen egyformán dobta a két csapat a ketteseket, a büntetőket is (mivel egyet