Nagyot harcolva nyert a válogatott

Ugyan még június 23-án 64-46-ra sikerült győznünk Izraelben, azonban hiba lenne abból a bravúros sikerből messzemenő következtetéseket levonni. Azóta ugyanis több figyelemreméltó eredményt is elért soros ellenfelünk, akik velünk együtt továbbra is harcban vannak az Európa Bajnokságra való kijutásért.

Horti büntetőjével a mieink vezettek a mérkőzésen, de tulajdonképpen a kezdeti percektől fogva váltott vezetést láthattak a nézők. Simon Zsófia sajnos már a 4. percben begyűjtötte második hibáját, érkezett is a helyére Raksányi Krisztina. 7-6-os magyar előny után azonban az izraeliek percei következtek (5. perc: 7-13), Levitskyvel nehezen bírtunk: a center a palánk alól és attól távolabbról is hatékonyan dolgozott. Svitek mester menetrendszerű időkérésére Vajda „válaszolt” egy triplával. Sajnos a játékrész végén viszont rendkívül pontatlanul dobáltunk távolról, nem úgy a vendégek, akiknél a kiegészítő emberek is hozzátették a magukét, így 20-12-re léptek meg.

A második negyed elején – fogalmazzunk úgy – a küzdelem dominált. Aztán a 12. percben Quigley törte meg