Nagyot hajrázva nyert a Szedeák

Nem indult túl jó előjelekkel a meccs a Szeged számára, hiszen Farkas Attila után Tanács Attilára sem számíthatott Fodor Péter vezetőedző.

A második játékrészben összekapta magát a Szeged. A 14. percben Drahos betörése után 27-22-re zárkóztak, ráadásul Bencze begyűjtötte harmadik hibáját – időt is kért Sztojan Ivkovics. Ivosev hozta szokásos ellenállhatatlan formáját: gyors öt pontja még közelebb a Szedeákot (27-31). Hegedűs két távolija után viszont ismét tíz pontra hízott a vendégek előnye. A félidőben a vendégek bravúros, 9/14-es triplamutatóval rendelkeztek.

A második félidő elején Wittmann már az ötödik tripláját verte be. Támadásban úgy tűnt kissé megálltak a vendégek, így Ivosev révén közelebb férkőztek a hazaiak. Ha baj volt kecskeméti részről érkezett újra és újra Wittmann Krisztián. A kiváló hátvéd a 28. percben már 26 pontnál járt – csapata pedig 54-42-re vezetett. A negyedet Radonjics és Ivosev triplaváltása zárta,