Nagy hajrával nyert a Falco

Szabó gólpasszából Simon szerzete meg a vezetést egy sikeres középtávolival a vendéglátóknak, majd Timberlake talált be a triplavonalon túlról (5-0). Radonjics révén válaszolni tudott a Kecskemét, majd Szabó Zsolt percei következtek hazai oldalon, egy gól jó plusz egyes akció után büntetőkből volt eredményes a válogatott bedobó. Dénes azonban nem hagyta leszakadni a vendégeket, két jó hárompontosával tartotta a lépést az Ivkovics legénység, majd büntetőkkel fordítottak is, Wittmann ziccere után pedig máris időt kellett kérnie Bencze Tamásnak (10-14). Nagy adok-kapok alakult ki a pályán, a szombathelyieknél Szabó vitte a hátán a csapatot, míg vendég oldalon Hegedűs mezőnymunkája és Radonjics pontjai tolták előre a Kecskemét szekerét. A negyed végén úgy tűnt Kálmán vezérletével zárkózni tud a házigazda, de ehelyett Wittmann Krisztián utolsó pillanatokban szerzett hárompontosával a Kecskemét szerzett megnyugtató előnyt (21-29).

Rengeteg hibával és kapkodással indult a második tíz perc, Pantelics duplája volt sokáig az egyetlen sikeres kísérlet, majd Ivkovics időkérése mindkét félnek hasznára