Nagy buzdítást a magyar válogatottnak

A „C” jelű csoportban Rátgéber László alakulata jelenleg 2 sikert és 3 fiaskót tud felmutatni. Oda-vissza kaptunk ki az ukránoktól (mindkét meccsen volt esélyünk a győzelemre, de nem éltünk vele), igaz, izgalmas, pokoli szoros derbiken maradtunk alul. Horvátország is legyűrt minket saját otthonában, amire viszont számítani lehetett. A két diadalunk itthon Ausztria ellen egy nyögvenyelősen induló, de végül pár perc örömjátékot hozó meccsen, illetve Ciprussal szemben, mondhatni a papírformának megfelelően született.

A hátralévő egy-egy ciprusi és ausztriai találkozón nyerni kell, nem is kicsivel, s akkor talán elég lehet egy szűkebb vereség a horvátok ellen. Talán. Persze mindhárom derbin győzelemre törve kell pályára lépnünk, aztán meglátjuk mi lesz. Ha 5 sikerrel és 3 vereségel fejezzük be a csoportküzdelmet, gyakorlatilag tuti, hogy kijutunk az Eb-re. Ha 4-4 lesz a mutatónk, akkor csak abban az esetben, ha jócskán javítunk a kosárarányunkon a hátralévő találkozókon.

Mint tudható, a 6 csoport első két helyezettjei, illetve a négy legjobb harmadik jut ki a kontinensviadalra. Jelenleg a mi csoportunkat Ukrajna vezeti 5 győzelemmel és 1 vereséggel, második Horvátország 5 győzelemmel (eggyel kevesebbet játszott), harmadik Ausztria (2 siker,