Mindig a kötelező a legnehezebb

Mészáros István írása a 72-67-re végződött Bp.Honvéd - Újbuda MAFC mérkőzásről:

A felkészülési időszakban jelentős különbséggel győztük le a MAFC csapatát, de a bajnoki az más. Hazai pályán játszottunk, ismét szombaton, és ellenfelünk csak a nyító fordulóban győzött utoljára, így minden jel arra mutatott,hogy nem lesz nehéz dolgunk. Ehhez képest simán vesztettük el az első negyedet. Mezőnyposzton nagyon hiányosak voltunk, Nagy Viktor betegség miatt nem játszott, Szecska sem volt rendben a héten, de ő vállalta a játékot. A második negyedtől igyekeztünk nagy iramot diktálni, nyomás alatt tartani az ellenfelet, és lassan lépésről-lépésre közelítettünk is. Azért sok volt a 40 kapott pont a félidőben.

A félidő után három kicsivel,és center rotációval fárasztottuk tovább az ellenfelet, kezdetben nem sok sikerrel, (41:48), de aztán Földi Marci vezetésével jó szériát produkáltunk és a negyed végére már mi vezettünk. Mindkét csapat mindent bevetett a győzelem érdekében, igazi harc alakult ki. Néha-néha a régi örökrangadók hangulatát idézte a mérkőzés, elég sok néző is kiváncsi volt, bizonyítva ezzel is a szombati időpont helyességét,aztán a végén mégiscsak kijött a hosszabb kispad és a fizikai különbség, megnyertük a mérkőzést.

Erre szokták mondani,hogy nehéz szülés volt. Nagyot küzdött a csapat, becsületére legyen mondva, hátrányból sikerült meccset nyerni. Hoztuk a kötelezőt, de legközelebb Nagykanizsán ennél több kell. Egyelőre azonban örüljünk negyedik győzelmünknek, amely izgalmas körülmények között született.