Megvan a Veszprém idei első győzelme

Az NB IB-s kosárlabda-bajnokságban az eddig nyeretlen Veszprémi Egyetem SC a tabella negyedik helyezett Budapesti Honvédot fogadta és izgalmas meccsen győzte le.

Veszprémi ESC-Honvéd 91:89 (18:17, 16:13, 24:24, 23:25)

Az utolsó játékrészben többször is eldőlni látszott a csata (71:64, 79:70), ám a Honvéd nem így gondolta. Minden hátrányból visszajött a meccsbe, és két és fél perccel a vége előtt kezdődtek az igazi izgalmak, 85:83. Fél perccel a lefújást megelőzően 87:86-ot mutatott az eredményjelző, hogy végül a higgadtabb házigazdák begyűjtsék első győzelmüket.

A siker kiharcolása volt most nagyon fontos, és ezt a célt teljesítette a Veszprém. Ez a későbiekben lendületet adhat a csapatnak.

Kovács Nándor: - Fontos győzelmet szereztünk meg, remélem, átszakadt egy gát, ami a folytatásban már nem jelent akadályt számunkra.