Megtört a Szekszárd rossz sorozata

Szekszárd, női középszakasz, 5-10. helyért, 8. forduló. V.: Kapitány, Vétek, Kovács N.

A nyitó játékrész első felében minimális különbséggel, de az Atom járt előrébb, aztán Scsekics harmadik hibája után Katona és Adamecz kosaraival átvette a vezetést a BSE (10-12). Bár a hazaiak többször is egyenlítettek, de a fővárosiak a negyed végéig tartották előnyüket.

Magyar Gergely folyamatos cseréléssel igyekezett megtalálni ideális ötösét. 24-20-as BSE vezetés után Stevan Csupics kapott technikai hibát és a hazaiak ezt kihasználva öt pontot szereztek. Szvitlica pontjaival 30-27-re már a szekszárdiak vezettek és a félidőre nyolc pontra hizlalták előnyüket (42-34).

A nagyszünet után idegesen játszott mindkét csapat, miközben a rossz napot kifogó Bálint kapta meg 4. faultját. A Szekszárd Scsekics két hármasával a negyed derekán 53-41-re meglépett. Adamecz kosaraival, majd