Megérdemelt győzelem az MTK ellen

Tegnap este nagy rangadó várt az EKF együttesére, ugyanis a listavezető MTK-Törökbálint látogatott Egerbe.

A két új igazolással érkező ellenfél egyértelműen a győzelem reményében érkezett hozzánk, hiszen a mieink egy sajnálatos mélyrepülés folytán két váratlan vereséget is szereztek az elmúlt fordulókban. Itt volt tehát az ideje rendet tenni az egri fejekben.

Ennek az eredménye már az első negyedben megmutatkozott, jól sikerültek az egriek nagy fegyverének mondott hármasok, és bár az ellenfél tartotta a lépést, mindezt "csak" a büntetővonalról tudták megtenni. Mezőnyben egyértelműen jobbak voltunk az első félidőben az MTK-nál, habár ezt a statisztika nem (mindkét oldalon közel ugyanannyi lepattanó és 52% dobóteljesítmény mezőnyből), de az eredmény alátámasztotta, hiszen 45-34 állást mutatott a kijelző. Érdemes kiemelni Máté kiemelkedő teljesítményét, aki az első két negyedben elsüllyesztett hat darab hárompontost, összesen pedig 24 pontot, míg Zsemlye a ponjai mellett a lepattanózásban jeleskedett, Erdei pedig az asszisztokban.

A harmadik játékrészben nagy dobópárbaj volt a csapatok között, melyből az MTK jött ki jobban, hiszen 3 pontra is felzárkóztak a negyed közepére, azonban az ekkorra a személyi hibái miatt a padra kényszerülő Mátétól az Erdei-Krasznai páros vette át az irányítást a hazai oldalon és több értékesített hármas és kettes után megint 10 pont volt az előny. Az ellenfélnél Gorskij volt megállíthatatlan, akinek a vezérletével a negyed végére 6 pontra zárkózott a Törökbálint. A negyedik negyeben sem engedtük ki a kezünkből a meccset, és habár kérdéses személyi hibával a játékvezetők kifújták az addig remekül teljesító Kovátsot, volt aki hozza a pontokat a két irányítónk személyében, a végeredmény 94-87.

Habár kevesebb cserével tudtuk ezt a fontos meccset végigjátszani, az mindenképp elmondható, hogy sokkal jobban akartuk ezt a sikert, mint a vendégek, akiknél néhol a csapatjáték teljes hiánya látszott, valamint a húzóemberek közül sem mindenki tudott érvényesülni. Egyértelműen észrevehető volt az is, hogy az újonnan igazolt Hajmásy nem találta a helyét a pályán, ami talán köszönhető az egri védekezésnek is, de erre a problémára a megoldás keresése már legyen az MTK vezetésének a gondja.

EKF-Eger-HÉSZ SE-MTK Törökbálint 94-87 (20-18, 25-16, 28-33, 21-20)

EGER: MÁTÉ 28/18, KRASZNAI 24/9, ERDEI 19/6, ZSEMLYE 14, KOVÁTS 7/3. Cserék: Szerdahelyi 2, Dongó, Szarvas, Gábriel, Farkasinszki, Jakab, Baumann. Edző: Váczi Péter, Széles-Kovács Gyula.

MTK: Szarvas 2, Kovács, Gorskij 27/3, Spiriev 2, Horváth 22. Cserék: Szabó 20, Hajmásy 11/3, Laczka 3/3, Nevelcu, Máté, Baross, Fülöp. Edző: Molnár István.