Más dimenzió

Tudtuk, hogy jó csapat a Hírös városból érkező KTE, de hogy az első negyedben 0-9, 5-21-et mutasson az eredményjelző. Közel öt perc elteltével, időkéréssel próbálta rendezni az egriek sorait Váczi Péter edző, de támadásban nem tudták feltörni a kecskeméti védőfalat az egriek. Kováts szerezte az első egri pontokat, majd Erdei triplájára a 10. percig kellett várni. Az első negyed 21-5-ös KTE vezetéssel zárult. A 2. negyed közepére sikerült felzárkózni 10 pontra 23-33, de egy újabb KTE rohammal 41-23 a félidő. A második játékrész sem hozott változást, a jól játszó Kecskemét 40 pontos különbséggel nyert.

EKF-Eger-HÉSZ SE - KTE Kosárlabda Klub 51-91 (5-21 18-20, 13-23, 15-28)

Váczi Péter: - Nem így terveztük ezt a meccset. Az elején nagyon beragadtunk, így könnyen el tudott menni az ellenfél. Ami legjobban zavart, hogy később úgy láttam, hogy a fiúk egy négy-öt perc erejéig feladták a csatát. Kár ezért a vereségért, de túl kell lépnünk rajta, hiszen jövő héten pénteken idegenben játszunk ismét, sőt egy mérkőzés-cserének következtében mindössze egy hazai meccsünk lesz már csak ebben az évben. Nehéz sorozat áll előttünk. Sajnálom, hogy nem sikerült meglepetést okoznunk a közönségünknek.