A March Madness legjobb pillanatai III.

Az elkövetkezendő 1-2 hétben sem szándékozunk eltávolodni a March Madnesstől. Új sorozatunkban megpróbáljuk végig venni az idei őrület legjobb 25 pillanatát. Íme a harmadik rész…

15. A Kansas újjáépülése az Ohio State ellenében

A Kansas senki ellenében sem kezdett olyan rosszul, mint a remek védelméről elhíresült Ohio State ellen. Viszont volt egy mondat, ami minden meccsükön megállta a helyét: ”Kezdj lassan, fejezd be keményen, de soha ne halj meg.” Nos, első félidei 30/11-es mezőnymutatójuk révén 13 pontos hátrányban kényszerültek az öltözőbe vonulni. Azonban a fejmosást követően összehúzva védekezésüket mindössze 34%-os mezőnymutatón tartották a Buckeyest. 41-30 arányban nyerték a lepattanócsatát és 54 %-os pontossággal tüzeltek. Thomas Robinson 19 ponttal és 8 lepattanóval, míg Jeff Withey 7 blokkolt dobással zárt. Necces volt a végjáték, de a Jayhawks 64-62-re győzött.

14. Davis és Kidd-Gilchrist fesztiválja

A Louisville fantasztikus sorozatot produkált, azonban a Final Fourban jött a legnehezebb teszt a Kentucky ellenében. A kérdés arra vonatkozott, hogy vajon mit kezdenek majd az Anthony Davis, Michael Kidd-Gilchrist kettőssel. Ez a két elsőéves ugyanis olyan tandemet alkotott együtt, amelyre nagyon régen nem volt példa az egyetemi kosárlabdázás történetében. Sőt megkockáztathatjuk, hogy a két legígéretesebb nem NBA játékossal találták magukat szemben. Davis hatalmasakat zsákolt, blokkolt és ellenfelet nem ismerve szedte a pattanókat. Kidd-Gilchrist pedig annak ellenére döntötte el a meccset, hogy faultproblémái miatt az első félidő nagy részét a padon töltötte. Miután beállt kilenc pontot szórt