Már az elsõ negyedben eldõlt

Nagyszerûen kezdett újonc ellenfelével szemben a kanizsai csapat, közelrõl és távolról is szinte tetszés szerint szerzett kosarakat (5.p.: 17-6). Marcus Neal egyedül 21 pontot termelt az elsõ negyedben, így nem csoda, hogy a 10. percben már 20 pontos hazai elõnyt mutatott az eredményjezõ (32-12).

A második etapban a máskor kevesebbet játszók is pályára kerültek, s bár kissé visszaesett a hazaiak támadójátéka, azért némileg így is nõtt a két együttes közötti pontkülönbség (20.p.: 51-28).

A térfélcserét követõen kiegyenlített játék folyt a pályán, fõleg azért, mert a vendégek is magukra találtak, s támadójátékuk feljavult (30.p.: 75-51).

A befejezõ játékrészben is folytatódott az adok-kapok, s a közönség szórakoztatásáról sem feledkeztek meg a gépgyáriak. Bus és Stárics látványos megmozdulásai ragadtatták tapsra a nézõket.

Az idei utolsó hazai bajnokin közepes játékkal is magabiztosan nyert a KKK DKG-EAST, mely ezzel a gyõzelemmel immár egyedül vezeti a nyugati csoport tabelláját.

Kanizsa KK DKG-EAST - Treff 07 SE 98 - 76 (32-12, 19-16, 24-23, 23-25)
Nagykanizsa, 200 nézõ. Vezette: Horváth A., Bálind.

Kanizsa KK DKG-EAST: Bausz 7/3, Tóth 8, Neal 27/9, Hoffmann 15, Czigler.
Csere: Bus 15/9, Beák 15/3, Balogh 3/3, Zsámár 5, Stárics 7, Lovas 3/3, Murvai.
Edzõ: Kovács Nándor
Jók: Neal, Bus, Tóth, Beák.

Kovács Nándor: Korán jelentõs elõnyre tettünk szert, ezzel érvényesítettük a papírformát.