Lóránték remekeltek a Real ellen

A sztárcsapat nevéhez méltó módon kezdte a mérkőzést, az első percektől kezdve kontrollálta a meccset a Rudy Fernandez által vezetett Real. A hazaiak erejét jól mutatta, hogy Sergio Rodriguez és Serge Ibaka is csak a negyed második felében/végén érkezett a pályára, utóbbi két duplájával vezetett egy negyed után 25-12-re a Madrid.

A második negyed a vendégek szempontjából ideálisan indult, sőt mondhatjuk, hogy a mi szempontunkból is, hiszen Lóránt Péter is pályára lépett. Baron hét pontot szórt három perc alatt, majd Lóránt is betalált. Ibaka sportszerűtlen hibája után már füttykoncert áradt a játékvezetőkre, akik később egy technikait is kiszórtak a hazaiaknak. Persze a vendégek ezzel mit sem törődve 27-27-nél egyenlítettek! Sőt, Lóránt gyönyörű támadólepattanója után egy duplát is értékesített, így menetrendszerűen érkezett a hazai időkérés, mivel átvették a vezetést Salgadóék. A vendégek remekül tartották magukat, igaz eddigi meccseiket látva ez még a listavezető ellen sem tűnt meglepetésnek. Aztán az utolsó percet nagyon elrontotta a Lagun Aro, 39-39 után Llull hármasával 10-0-ás rohammal zárta ezt az időszakot a Real.