Kiütés a rangadón

A Nyugati-csoport rangadóján csupán pár percig állt a zászló a vendégeknek, azután Beák hárompontos kosara megadta a jelet a hazaiaknak egy mindent elsöprõ rohamra. A védõ palánk alatt Czigler korlátlan úr volt, támadásban pedig olyasmit produkáltak a társai, amire rég nem volt példa. Az elsõ negyed végére ugyanis mind a négyen sikeres triplát jegyeztek, így már tíz perc elteltével kétjegyûre tornázták a két csapat közötti különbséget (25-12).

A második etapban is folytatódott a gépgyáriak lendülete, villámgyors és pontosan kivitelezett akciókkal folyamatos nyomás alatt tartották az egyre jobban elkedvetlenedõ ellenfelet, miáltal a 18. percben már harminc pontos (!) elõnyt regisztrálhattak (48-18). A tetemes különbség következtében sokakban felvetõdött a kérdés: a listavezetõ dél-zalai alakulat valóban a második helyen álló csapattal „cicázik”?

Térfélcsere után kanizsai oldalon sorra érkeztek a cserék, de ez sem vetette vissza az éllovas játékát, hiszen minden pályára lépõ remekül elkapta a fonalat. A labdaszerzésekbõl indított pontos támadások, a láb közötti passzok, s Hoffmann tanári lepattanózása egyaránt elnyerte a közönség tetszését. A nézõk hálás tapssal jutalmazták az elveszett labdát nem ismerõ, csupaszív kanizsai kosarasokat, akik ezen a mérkõzésen vérbeli csapatjátékot produkáltak.

S bár az utolsó negyed valóban csak formalitás volt, a KKK DKG-EAST továbbra is nagy elánnal játszó kosarasai arról is gondoskodtak, hogy harminc pontnál nagyobb különbséggel gyõzzék le a csoport másodikját, csattanós választ adva az erejükben kétkedõknek.

Kovács Nándor együttese az elõzetes várakozásokat lényegesen felülmúlva, kiváló játékkal rukkolt elõ, s magabiztosan fektette két vállra a 8 mérkõzés óta veretlen üldözõjét.