A Kaposvár nyerte a flúgos futamot

Nem csupán idei első győzelmükre, hanem első sikerükre is készültek Debrecenben. A hazaiak mestere, Michael Schuurs már számíthatott Mladenovics Dejanra, ám Kenny Izzo nélkül várták azt a Kaposvárt, amely igen jó szezonkezdeten volt túl: egy körmendi győzelem és egy minimális vereség az erős Pakstól.

A folytatásban Swanston büntetőivel hat pontra növelte előnyét a KKK, de Michael Schuurs időkérése után Mladenovics távolija nem engedte meglépni a vendégeket. A negyed derekán Swanston első mezőnykosara (minő meglepetés: egy tripla) is beesett, de Carter miután saját kihagyott zsákolása után talált be Fekete Ádám azonnal magához is hívta játékosait (31-31). Minden bizonnyal valami hasonló folytatásban bízott a somogyi tréner, amikor Swanston rámolt be újabb hármast és egy 11-3-as szakaszt produkáltak a játékrész utolsó három percében. A félidőre nyolc pontos kaposvári előnnyel mehettek a felek, a hazai oldalon az