Kétszeri hosszabbítás után pécsi továbbjutás!

KTE Duna Aszfalt – Pécsi VSK-Pannonpower 86-87 (17-12, 16-29, 18-11, 18-11, 7-7, 10-17)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, Magyar Kupa negyeddöntő, 2. mérkőzés. Vezette: dr. Vígh, Papp, Gál

Nem hozott kosáresőt a két csapat első mérkőzése és ezúttal is inkább kemény védekezést hoztak az első percek. Wittmann dupláival 6-2-re vezetett a KTE, a vendégek pedig a 6. perchez közeledve is csupán 3 pontnál tartottak… Jókor jött a szempontjukból Csabay triplája, a kecskemétiek pedig néhány eladott labdájuknak köszönhetően nem tudtak komolyabb előnybe kerülni. A negyed végén viszont Djeraszimovics nagyon összekapta magát, zsinórban dobott hét pontot (17-10), de Tóth Norbert bravúros duplája még időben esett be a dudaszó előtt.

A második játékrész az első meccsen „jegelt” ex-kecskeméti Csabay újabb hármasával indult. A túloldalon viszont Djeraszimovics hibázott kétszer is távolról, majd Legion szerezte meg első pontjait büntetőből. Az amerikai egy gyors egy-egyet követően is betalált,