Két sima idegenbeli

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 56-85 (12-21, 11-23, 9-19, 24-22)

A hét közepén 11 pontos vereséget szenvedett Zalaegerszegen a Szekszárd, amelyben mandulagyulladás miatt ezúttal is hiányzott Dragana Szvitlica. A ZTE eddig még nem talált legyőzőre a középszakaszban és ezúttal is bizonyította erejét.

A zalaiak már az első negyedben tíz ponttal vezettek (3-13) és Czank kosaraival tartották is előnyüket. Sőt, a folytatásban fokozatosan növelte is különbséget a több jó egyéni teljesítményt is felmutató vendég csapat. A 19. percben Vida pontjaival már 20 pont volt közte.

A képlet a térfélcserét követően sem változott, a ZTE 31 ponttal is ment, így aztán a végjátékban mindkét edző a fiataloknak adott lehetőséget. Gáll Tamás együttese ezzel zsinórban hetedik győzelmét