Izzó kupahangulat a budafoki "fagyasztóban"

Mészáros István, a Bp. Honvéd vezetőedzőjének írása a Budafoki KK - Bp. Honvéd (85-91) Hepp Kupa mérkőzésről:

Amikor megkaptuk a sorsolást, már tudtuk, hogy nem holmi gyenge NB II-es csapattal hozott össze a sors, a Budafok csak anyagi problémák miatt nem az NB I/B csoportban játszik.

A mérkőzés úgy indult, ahogy az ilyenkor szokott. A magasabb osztályú csapat kényelmesen, sok hibával, figyelmetlenül játszik, hisz úgyis nyerni fogunk, az alacsonyabb osztályú, hazai pályán abszolút motivált, harapnak, megpróbálják elkapni az ellenfelet. Az edző próbál az eddig kevesebbet játszó játékosoknak lehetőséget adni, ami persze nem jön be. A félidő természetesen 6 pontos zakó. 10 perc edzői monológ a jó meleg öltözőben, próbál a játékosok hiúságára hatni.

A csapat a második félidőben varázsütésre összeáll, kiderül kik a nyerő emberek, és megnyerik a mérkőzést. Egy kérdés merül fel: miért nem akarunk az elejétől fogva úgy játszani mint amikor már tele van a gatya. Néhány számadat, hogy lehessen viszonyítani. A csapat az első félidőben 48 %-kal dobott 32 pontot, a másodikban 72 % !!-kal 59 pontot. A dobott büntetőink száma az első félidőben 2, a másodikban 21 !! A második félidei húzóemberek ( Tursics, Bohanek, Szeleczki, Földi) 49 pontot dobtak összesen ekkor, az első félidőben 4-et !! Bohanek Balázs pihent az első félidőben, az ő 10 pontja és 7 védőlepattanója 15 perc alatt kiváló. Tursics Krisztián mind a 10 kiharcolt faultja a II. félidőben volt. Sorolhatnám még ezeket az elképesztő különbségeket, remélem a játékosok is értik mit szeretnék ezzel mondani.Örülök, hogy az ellenfélen kívül le tudtuk győzni saját magunkat is,a nehéz körülmények ellenére is. A mérkőzést lényegében szabadtéren játszottuk, bár volt tető a fejünk felett a hőmérséklet kb. 10 fok volt, az öltözőt nem lehetett rendeltetésszerűen használni, mert lopnak, az egyik játékvezető találati aránya a 10 %-ot súrolta (nemcsak nekünk !!).

Összességében egy hangulatos, tipikus kupameccset láthattunk, amelyen a papírforma diadalmaskodott,volt itt minden a sportszerűtlen hibától a technikai hibákig (nem nálunk), a lényeg viszont az, hogy mi várhatjuk a következő sorsolást. A második félidei játékhoz gratulálok a csapatnak, remélem előbb-utóbb hozzá tudunk tenni egy jó elsőt is.