Idegenben nyert a Lagun Aro

Rendkívül kiegyenlítetten indult a mérkőzés. A vendégek főleg a két triplát is berámoló Neto vezetésével rohamoztak, ám a fiatal hátvéd döbbenetesen korán, mindössze 5 perc alatt 3 személyi hibát is elkövetett. A házigazdák a palánkok alatt hatékonyan dolgozó Lasme révén a negyed végére úgy tűnt megléphetnek, így jókor érkezett Salgado utolsó másodpercben dobott hármasa (21-18).

A második játékrészt jól kezdte a Lagun Aro. Doblas remekül szállt be a padról, Panko hármasa pedig összesen egy 10-0-ás vendég rohamot jelentett. Ki más, mint Lasme törte meg a hazaiak gólcsendjét és a negyed derekára újra kiegyenlítetté vált a meccs (37-37). Mindkét edző meglehetősen sűrűn forgatta csapatát, Lóránt Péter sérüléséből visszatérve a félidő utolsó percében 17 másodpercre került a parkettre.
Amíg az Obradoiro főleg a közeli dobásaikkal és a büntetőkkel tartották magukat, addig a vendégek elsősorban 8 triplájuknak köszönhetően vezettek 20 perc után.