Hoppolók és Koppolók (vol 8.)

Pénteken egy, szombaton hat találkozót rendeztek a férfi NB I A csoportjának 8. fordulójában. A hoppolók listáján ezúttal hatalmas többségben vannak a magyar játékosok, főleg a Gergelyek. 6 hoppoló és 4 koppoló az új listán. Jó szórakozást hozzá.

1. Gáspár DávidZalakerámia – ZTE KK

Élete egyik legjobbját hozta pontokban az ’egerszegi hátvéd a Pécsnek, de ezen kívül sok öröme nem lehetett, mert újabb vereséget szenvedett csapata. Hiába alakított ki több mint 10 pontos előnyt a ZTE, a harmadik negyedben elvesztette, majd a záró játékrészben már a Pécs került 10 pontos fölénybe és nyerte meg a találkozót. Egyedül az eladott labdák számát lehet sokallni, de 40 perc és olyan nyomás alatt melyet Gáspár kapott, talán ez megbocsátható. 20/18 ponttal, 13-ból 7 mezőnyből, 3 lepattanóval, 6 eladott labdával, 2 kiharcolt faltal, 1 – 1 kapott és kiosztott blokkal zárt, végigjátszotta a találkozót..

2. Körtélyesi Gergely – Atomerőmű SE

Már a keddi EuroChallenge mérkőzésen is jókor szerzett pontokat, mellyel hozzásegítette a Paksot a felzárkózáshoz, akkor nem jött össze a győzelem. Most azonban a cserepadról beszállva, szezoncsúcsot dobott, most játszott legjobban ebben az idényben. 15/3 pont, 10-ből 7 mezőnyből, 7 lepattanó (4 védő, 3 támadó), 2 eladott labda, 1 kiharcolt falt és 2 gólpassz került a statisztikájába. 20 játékperc alatt ért el 20-as VAL értéket.