Hatékony (Atom)erősítés

MAFC-Újbuda SMAFC NYME 74-70 (14-17, 16-18, 21-15, 23-20)

Tegyük azonban hozzá, hogy a MAFC két, jelenleg már az A-csoportban edződő korosztályos válogatottal erősödött. A Paksról T-licensszel érkező, bajnokin most először játszó Kerpel-Fronius Balázs és Kovács Ádám főszerepet vállaltak a hazai diadalban. Ők ketten a kispadról beszállva a csapat pontjainak több, mint a felét szerezték. Persze még az ő érkezésüktől függetlenül is győzhetett volna a lepattanóharcot nagy fölénnyel (42-26) nyerő esélyesebb soproni együttes, ám játékosai katasztrofálisan (9/24 38%) dobták a büntetőket. Az első félidőben még a SMAFC vezetett amelynek első irányítója, Karácsonyi Zsolt faultproblémái miatt mindössze 12 percet töltött a pályán de a szünet után, jórészt a két érkező vezetésével fordítani tudott a MAFC gárdája. A vendégeknél a feszült légkörű hajrában Szlávik Tamás nagyon magára maradt a pontszerzésben, Temesvári pedig nagyot védekezett Csaplár-Nagy Arnolddal szemben.