Húsz perc elég volt a PINKK-nek

Légiós magasemberei kosaraival már a feldobást követően magához ragadta a vezetést a PINKK. A Határ Bernadettet hosszabb időre elveszítő vendégek nem tudtak mit kezdeni a hazaiak védekezésével, így 11-4-nél kért időt Diósadi Deák Éva. Rendezte is sorait a Vasas, Mányoky hármasával 13-11-re zárkóztak. A negyed vége azonban ismét a hazaiaké volt, Mányoky és Iványi triplaváltása után utóbbi lopott labdát és alakította 26-16-ra az eredményt.

A folytatásban Pusztai Sára öt pontja hozta közelebb a Vasast (30-21), majd a folyamatosan rotáló PINKK-nél Kováts szórt triplát. A 20. percben érve Ruják két duplával növelte tovább csapata előnyét, így húsz percet követően 18 ponttal vezettek (47-29).

A folytatásban is őrizte megnyugtató előnyét a hazai csapat. Iványi Dalma sokoldalú játékkal állt csapata élén, de a Vasas ebben a negyedben méltó partnere volt a PINKK-nek. A már ekkor bőven (ismét) dupla-duplánál járó Barnai pontjaival ezt a szakaszt meg is nyerték a