Győri győzelem a megyei rangadón

Szerda este győzelemmel zártuk a megyei rangadót. Kozma Tamás szakmai igazgató szavaival élve, a hazai pálya hátránya a mérkőzés során az első három negyedben erősen rányomta a bélyegét játékunkra.

Hegedűsék a mérkőzést magabiztosan kezdték, ennek eredményeképpen már a második percben időt kellett kérjen Vetési mester. Az időkérés után zárkózott a SMAFC, így a csapatok döntetlennel zárták az első negyedet.

A második egységben folytatódott a kínszenvedésünk a pályán. Semmi, de semmi nem esett be a gyűrűbe, akármivel is próbálkozott a csapat, így ellenfelünk négy pontos vezetésével mentek a nagyszünetre az alakulatok.

A harmadik játékrész igazi mélypontot hozott. Dobószázalékunk továbbra is valahol nagyon lent volt, és kezdett az kinézni, hogy kedvét vesztik a fiúk a mérkőzésen. Az etap végére ellenfelünk már kilenc pontos előnyre tett szert.

A negyedik egységben a jelentős csapat átalakítás azonban meghozta a gyümölcsét. Palavics Barna nagyon szépen kezdte semlegesíteni az ellenfél addigi legeredményesebbjét Baloghot és támadásban is elkezdtek beesni a dobásaink. Pankárék szépen lassan elkezdték, szinte a saját hajuknál fogva, kihúzni magukat a gödörből. A negyed végjátékában ellenfelünk még egyenlíteni tudott, és a végén Horváth Gergő dobása már nem ért célt, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban több mit kétszer annyi pontot dobtunk öt perc alatt mint a harmadik negyedben összesen. Elmondható, hogy megnyugodtunk és a mérkőzés képéhez viszonyítva simán hoztuk az ötödik egységet és nyertük meg a mérkőzést. A hosszabbításban nagy jelentősége volt annak, hogy az idén a SMAFC-ból hozzánk igazoló Halász Tamás kilenc pontot dobott.

A mérkőzésről összességében elmondhatjuk, hogy nagyon nem játszottunk jól, viszont hatalmasat küzdöttünk. Drevenka Dávid lázasan is vállalta a játékot, több játékosunk is a munkahelyéről beesve nagyot harcolt a győzelemért. A fiúk számára, a hosszú hétvége után, hétfőn este a Hepp Kupa második fordulójával folytatódik az idei szezon.

GYŐR-SZOL - Széchenyi Egyetem - SMAFC-NYME  79-73 (21-21, 14-18, 7-12, 18-9, 19-13)

Kozma Tamás: „Ez volt az a mérkőzés, amiben mindent megmutattunk a kosárlabdából egy meccs alatt. Gyenge első félidei védő munka után, feljebb toltuk a védekezést, szigorítottunk az emberfogáson. Mivel a jó támadás alapja a jó védekezés, így ez is megérkezett a második félidő végére. Hátvéd csere játékosaink hasznosan illeszkedtek és vittek eredményességet a támadójátékba. Az extra periódusban helyén volt a csapat esze és szíve is!”