Felemás magyar nap az Euroligában

A Sopron nyert, a Győr kikapott a női Euroligában, a négy légióskodó magyar lány csapatai közül pedig három győzött, egy pedig alulmaradt. Nézzük a részleteket!

Uniqa Eurolieasing Sopron CCC Polkowice 75-58 (25-19, 13-15, 16-6, 21-19)

Mindkét csapat számára óriási volt a tét a továbbjutás szempontjából, hiszen a magyar bajnok és a lengyel ezüstérmes is 1-1 győzelemmel állt a mérkőzés előtt. Egy esetleges harmadik hazai vereséggel jelentősen csökkentek volna Székely Norbert csapatának továbbjutási esélyei.
Zavecz előbb labdát, majd vezetést szerzett, a vendégek a montenegrói Perovanovics két ügyes kosarával hamar fordítottak. Nagy iramban, jó és fordulatos játékkal indult a találkozó, nem látszott a csapatokon a tét bénító hatása. Fegyverneky triplájával 3 ponttal meglépett a hazai csapat, miközben Zavecz remekül őrizte a 2009-es Európa-bajnokság legértékesebb játékosát, a görög Malcit. A negyed közepére azonban mind neki, mind Hortinak 2-2 hibája volt. Jött Fűrész irányítani, gyorsabb, folyamatosabb lett a hazaiak játéka, s egy 9-0-s rohanással 20-10-re elhúztak. A negyed végén ugyan