Euroliga-csapatok hosszabbításos csatája

A Radnicski simán győzött a szerb derbyn, a Siroki jól tartotta magát a Maccabi otthonában, a Buducsnoszt magabiztosan nyert a Helios pályáján. "Éledezik" az Union Olimpija, amely hosszabbítás után kerekedett a hétvége rangadóján a KK Zagreb fölé.

Bár az  Euroliga-csapatok kiegyenlített első negyedét minimális különbséggel a vendégek nyerték, a másodikban nyújtott kiváló védekezése, majd a harmadikban mutatott  hatékony támadójátéka okán három negyed után a KK Zagreb biztos győztesnek látszott. Lehet, el is hitték Kasunék, hogy "zsebben a meccs", ám a ljubljanaiak erre ráéreztek, s hihetetlen hajrával kiegyenlítettek a rendes játékidő végére, s a hosszabbításban a lélektani előnyt kihasználva bravúros győzelmet arattak bár inkább a KK verte meg saját magát...már csak a 10 kihagyott büntető okán is, s Damir Markota nem ünnepelhetett győzelmet volt csapata ellen.
Érdekességek a statisztikából.
KK Zagreb: Kasun (19 p., 7/10 dupla, 5/11 bünt. 15 lep. (7 tám.), 3 gp., 5 ea.), May (12 p., 3/4 dupla, 1/1 tripla, 3/3 bünt., 5 lep.), Markota (9 p., 2/3 dupla, 1/2 tripla,2/4 bünt., 7 lep., 3-3 szerz. és ea.)
Olimpija: Dasics (21 p., 7/11 dupla, 2/7 tripla, 1/2 bünt., 6 lep., 5