Euroliga: Alapszakasz – 4. forduló (1.)

Szerda este öt mérkőzést rendeztek a férfi Euroligában, ebből négy igencsak izgalmas végjátékot és fantasztikus fordulatokat hozott. Több csoportban is egyre inkább kuszálódnak a szálak, nézzük is, hogyan alakultak az egyes derbik – statisztikák, videók segítségével!

A-csoport: Bizkaia Bilbao (spanyol, 1 – 3) – Fenerbahce Ulker (török, 2 – 2) 70 – 73 (21-26, 15-6, 22-21, 12-20)

A Fenerbahce nagyon nehéz helyzetbe került két forduló után, hiszen amellett, hogy 0 – 2-vel rajtoltak, tele voltak sérültekkel is. Legutóbb már sikerült diadalmaskodni, így Bilbaóban már azért küzdhettek Neven Spahija fiai, hogy 50 százalékra tudják hozni a mérlegüket. Nos, biztos volt, hogy nem lesz könnyű dolguk és az is valószínűnek tűnt, hogy Thabo Sefolosha-tól extra játék kell majd, ha a baszkok földjén is diadalmaskodni akarnak. Ehhez képest úgy sikerült teljesíteni a küldetést, hogy a svájci sztár szó szerint minden puskaporát ellőtte az első percben(!), egy triplát értékesített, ami az utolsó mezőnytalálata volt az egész derbi alatt, ezen felül mindössze egy büntetőből szerzett pontot tudott hozzátenni. A törökök viszont megtalálták azokat az embereket, akik tudják pótolni az NBA-ből kölcsönvett bedobó pontjait, az első negyedben Bojan Bogdanovic rögtön 9 egységnyit termelt, vezetésével előnybe is került az Ulker 10 perc játék után. A