Erölködés nélkül győzött a Körmend!

A Németh Istvánt és Dávid Gergelyt nélkülöző Fortress Körmend megerőltetés nélkül győzte le a Factum Sport Debrecen csapatát a 7. forduló első szombati találkozóján. A hazaiaktól egyedül Justin Ingram próbálta tartani a lépést a vendégekkel, de hamar bebizonyosodott, hogy ő egyedül kevés lesz a piros feketék ellen.

Két támadólepattanó megszerzése után Darian Townes szerzett vezetést a vendégeknek. Boros a támadóidő lejártakor pörkölt be egy hármast, így már a hazaiaknál volt az előny az első perc végén. A körmendi légiós trió mindegyik tagja 2-2 pontot szerzett, a fehéreknél Ingram két tempóval tartotta az övéit. Az 5. perc végén Szabó Miklós már a 3. személyi hibáját kapta meg, ezzel jó időre kiszállt a játékból a debreceniek egyik legjobb játékosa. A magasember kiválása nagy érvágás volt a hazaiak számára, támadásban teljesen tanácstalanok voltak Mika Turunen fiai. Körmendi részről Kasib Powell és Rashad Bell 4-4 pontot toldott hozzá a vasiak teljesítményéhez. Alig három perccel a negyed vége előtt hazai időkérés következett. (11:19) Sok hatása nem volt, mert a maradék időben egyetlen Ingram kettes adott hozzá a meglévő 11 ponthoz valamit. A piros – feketét erőltették a centerjátékot, melyet azért nem oldottak meg hibátlanul, szerzett egy – két labdát a Debrecen. 10 percnyi játék után 13:24 állt az eredményjelzőn. Szabó visszatért a játékba, majd Ingram egy oldalbedobást után ért el egy látványos 2+1-et. A légiós szerezte a második játékrész első