Egy negyedig bírta a Factum

Factum Sport Debrecen – Alba Fehérvár 66-108 (22-20, 11-31, 14-28, 19-29)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, vezette: Győrffy, Gál, Rácz

A Cseh Györgyöt nélkülöző debreceniek kezdték jobban a meccset, Kenny Izzo két kosara után 6-3-ra vezetettek. A fehérváriak csak az 5. percben tudtak egyenlíteni Wood révén (10-10), de Izzo ismét betalált, így tartotta előnyét a Factum. Ráadásul Kevin Smith is játékba lendült, de a padról érkező Supola hármasával 18-16-nál átvette a vezetést az Alba. Ekkor sokan azt gondolhatták, hogy állva is hagyja ellenfelét, de nem így történt, Benőcs Dávid kosaraival végül 22-20-ra ment a Factum a negyed végén.

A második negyed Wood hármasával indult, az amerikaival nehezen bírtak ekkor a debreceniek, ráadásul Szabó 2+1-ével 30-25-re vezetett az Alba. A 15. percben Hollis is betalált, amellyel 39-29-re lépett meg a Fehérvár. Lekli kosara után pedig Jason Okrzesik jobbnak látta időt kérni. Ismét Benőcs volt az, akinek a kosarával tartotta magát a Factum, de