Egy csapat van csak keleten…

…aki vezetheti a tabellát, és ez most már nem más, mint az EKF-Eger-HÉSZ SE együttese!

Nagyszerű és nagyon értékes győzelemmel fejezte be a szezon idei, első felét az Eger, hiszen hazai pályán legyőzte az éllovasként érkező Salgótarján csapatát.

A nagy rivális ellen várva várt hazai mérkőzésre nagyszámú nézősereg érkezett hazai oldalról, de a vendégcsapatot is elkísérték hangos híveik. A pályán megkezdődött a játék, egri oldalról három darab hárompontossal tartottuk az eredményt fej-fej mellett a vendégekkel, akik Surmann révén kaptak erőre. A folytatásban nagy harc alakult ki, az eredmény szinte folyamatosan egál volt, hol az egyik csapat, hol a másik lépett el pár ponttal a másiktól.  A félidőben 2 pontos hátrányban volt az EKF, 34-36.

A második félőidő elején minden ott folytatódott, ahol abbamaradt. Nagy küzdelem folyt a pályán, hangos volt mindkét nézősereg, érkeztek a triplák EKF oldalról. Azonban a harmadik negyed végére sikerült „tetemesebb” előnyre szert tenni az SKSE-nek, így ők vonulhattak nyugodtabban pihenőre. A negyedik negyed elején sem indult be újra a gépezet a hazaiaknál, de a koránt sem sportszerű momentumokkal játszó salgótarjáni játékosok sportszerűtlen és technikai hibáit követően sikerült felzárkóznunk. Erdei és Krasznai távoli dobásaival már a vezetés is megvolt, azonban, mint oly sokszor ezen az estén ismét egyenlő volt az állás. Sok személyi hibát és reklamálást követően mi jöttünk ki jobban a helyzetből és büntetőkkel és jó megoldásokkal 5 pontra sikerült növelni az előnyt, amely egyben már a győzelmet is jelentette, a vége 77-71.

EKF-Eger-HÉSZ SE – Salgótarjáni KSE 77-71 (16-18, 18-18, 19-22, 24-13)

Eger: Máté 22/9, Krasznai 20/12, Erdei 17/12, Kováts 13, Zsemlye 5. Cserék: Szerdahelyi, Klepej, Szarvas. Edzők: Váczi Péter, Széles-Kovács Gyula.

Salgótarján: Kocsis 17/9, Sebők 14, Surmann P. 14, Hartvich 9/3, Godena 5. Cserék: Likár 9/3, Tarabus 2, Surmann G. 1. Edző: Dániel Tamás.