Csirics remeklésével nyert a PVSK

A vendégek szempontjából nem is indulhatott volna rosszabbul a meccs, hiszen Justin Ingram mindössze 90 másodperc elteltével már 2 hibánál járt. Tóth és Eilingsfeld szép összjátéka után 7-4-re vezetett a PVSK. Szorosan alakult a meccs (9-8), amikor a 6. percben Doyne faultot harcolt tripladobás közben – ismét Ingramen. Jimenez mester ekkor kénytelen volt lecserélni irányítóját. Meg is állt támadásban a Factum, de a hazaiak nem igazán tudták ezt kihasználni (16-12).

A második játékrész elején ismét egy kulcsjátékosa faultjai miatt fájhatott a vendégek spanyol trénerének feje, hiszen Szabó Miklós is a 12. percben már háromnál járt. Bár támadásban elég sokszor voltak tanácstalanok a vendégek, színmagyar csapattal is remekül tartották magukat. A 16. percben Csirics büntetői majd két triplája után aztán 33-24-re vezetett a PVSK. Jimenez mester láthatóan kereste csapatát, hiszen már a negyed derekán pályára küldte mind a 12 játékosát. A félidőhöz közelítve Doyne vezérletével tíz fölé nőtt a hazaiak előnye, de a nagyszünet előtt Ingram és Kaluha hármasaival hat