A Cegléd elvette a ZTE veretlenségét

Ceglédi EKK – ZTE NKK 68-66 (19-22, 20-18, 18-7, 11-19)

Cegléd, női középszakasz, 5-10. helyért, 9. forduló. V.: Surányi, Hervay, Menyhárt

Jól kezdett a Cegléd a középszakaszban még veretlen ZTE ellen. Eleinte kiegyenlített volt a játék, aztán Serbán kosaraival 14-8-ra vezetett a hazai csapat. A túloldalon az ismét ponterősen játszó Vida vette hátára csapatát, az első negyedben három triplát is szórt, így a játékrész végén már a zalaiak vezettek (19-22).

Nagyon elszakadni a második negyedben sem tudtak egymástól a felek, a hazaiakat Millner két hármasa tartotta látótávolságon belül, majd Kobolák 2+1-ével 36-36-nál ki is egyenlítettek. A nagyszünetben mégis a ZTE vezetett minimális különbséggel (39-40).

A második félidő álomszerűen indult a Cegléd számára. Cymmer hármasával vették át újra a vezetést, majd 51-43-nál már időt is kellett kérnie Gáll Tamásnak. Millner viszont