Az ötödik meccs dönt

Három rendkívül szoros, kiélezett negyeddöntős mérkőzésen volt túl az alapszakasz negyedik és ötödik helyezettje. A paksiak az életben maradásért léptek pályára hazai környezetben, míg a körmendi tábor a továbbjutás hétfői kiharcolásának reményében érkezett Tolnába.

Fásultnak tűntek a vasiak támadásban, az ASE pedig Morgen hármasával tíz pontra növelte előnyét (21-11). A 13. percben Ruják közel a félpályáról lőtte fel a labdát zsákolásra Eilingsfeldnek: a gyönyörű megoldás után viszont Vojvoda volt rögvest ismét eredményes. Mindkét csapat meglehetősen alacsony hatékonysággal dobott, a Paks a gyors leindításaikból tartotta előnyét (29-21). Martic edző újabb időkérése után Ferencz talált be távolról, majd Townes sportszerűtlennek ítélt faultjából dobott csupán egy pontot az Atom. A félidőben hat ponttal vezettek a hazaiak.