Az igazi Fekete Gyöngy

Egy játékos nem kaphat annál nagyobb megtiszteltetést, ha visszavonultatják a mezét. Ez nagyon keveseknek adatik meg – Earl Monroe számait két csapatban sem viselheti már senki.

Történetünk címszereplője nem ismeretlen a kosárlabdát kedvelőknek, hiszen a He Got Game című filmben a Ray Allen által alakított Jesus Shuttlesworth keresztnevét Earl Monroe egyik beceneve (Jesus/Black Jesus) után kapja. Nem véletlen, hogy a filmesek választása rá esett: Monroe a 70-es évek fő látványossága volt az amerikai profi kosárlabdában légiesen könnyed stílusa, zseniális passzai, megoldásai és csak Michael Jordanhez és Pete Maravich-hez hasonlítható eleganciája miatt.


swfobject.embedSWF('http://www.youtube.com/v/OkQrtrlQYpI','avreloaded0','560','340','9.0.28','/plugins/content/avreloaded/expressinstall.swf',
{autoplay:'0',color1:'0xFFFFFF',color2:'0x000000',rel:'0',egm:'0',border:'0',loop:'0'},{wmode:'window',bgcolor:'#FFFFFF',menu:'true'},{id:'p_avreloaded0',styleclass:'allvideos'});

Egész pályafutása során mindössze egyetlen egyéni címet kapott (az év újonca volt 1968-ban), azonban a Gyöngy (Pearl) több volt, mint statisztika: a kosárlabda minden szépségét felvonultatta, a nézők megtisztelve érezhették magukat, hogy látják játszani – ő pedig mindent meg is tett, hogy kiszolgálja szurkolóit.

Első évében 24 pont felett átlagolt, a kor egyik sztárcsapatának, a

Bővebben...

Forrás: 
Kezdő5.hu